TRADYCYJNA RESTAURACJA
W ZGORZELCU

START

WYJĄTKOWY KLIMAT

START

RESTAURACJA Z TRADYCJĄ

START
#S1

O NAS

Nasza restauracja powstała w 1997 r. Od początku ambicją naszą było stworzenie miejsca o zacięciu kulturalnym. Stąd też nasza galeria, koncerty muzyczne, spotkania autorskie czy kino letnie.
Nie bez znaczenia jest nasze położenie u styku granic, które prowokuje wręcz do pewnego działania. Nie ma na całej długości Nysy i Odry dwóch usytuowanych visa vis restauracji, które do tego chciałyby ze sobą współpracować. Mamy to szczęście, że w jednym historycznym kompleksie młyna mamy takiego partnera jak restauracja Vierradenmuhle (Młyn Czterokołowy) w Goerlitz.
Na codzień jednak zajmujemy się gastronomią. Organizujemy przyjęcia okolicznościowe w restauracji, w domach, ogrodach oraz miejscach wskazanych przez naszych klientów.
Catering stał się jedną z głównych dziedzin naszej działalności

#S2

Okolica

Piwnica Staromiejska położonajest przy samym Moście Staromiejskikm. Czyniąc tę lokalizację idealnym punktem wypadowym, na piesze wycieczki.

Zgorzelec

Zgorzelec – miasto i gmina przygraniczna w województwie dolnośląskim, w polskiej części Łużyc Górnych, na prawym brzegu Nysy Łużyckiej, w Obniżeniu Żytawsko-Zgorzeleckim. Przed 1945 stanowiło prawobrzeżną część miasta Görlitz

Görlitz

Görlitz Położone jest nad Nysą Łużycką na granicy z Polską, jest najbardziej wysuniętym na wschód miastem Niemiec, szóstym co do wielkości miastem Saksonii. Jest jednym z niewielu niemieckich miast tej wielkości niezniszczonych podczas II wojny światowej, a co za tym idzie posiadających niezaburzony układ przestrzenny i zabytki ze wszystkich epok historycznych.

Zagroda Kołodzieja

Młodszą siostrą Piwnicy Staromiejskiej jest Zagroda Kołodzieja”. W 2005 roku przeniesiona belka po belce   z Wigancic Żytawskich do Zgorzelca.

#S3
#S4

PIWNICA STAROMIEJSKA

Elżbieta Lech-Gotthardt
ul.Wrocławska 3
59-900 Zgorzelec

tel(biuro). (+48)  75 771  70  40
tel(restauracja).(+48)  75 775 26 92
e-mail: piwnica@staromiejska.zgorzelec.pl

#S5
#S6